CENA

Koľko stojí video?


Video je jedným z najefektívnejších marketingových nástrojov dnešnej doby a tak ho chce prakticky každý. Jedna z prvých otázok klienta býva - Koľko ma to bude stáť ? 

Našou odpoveďou je - Od tristo do desať tisíc. Bez ďalších špecifikácii to totiž nejde lepšie odhadnúť. Je to, ako by sa vás niekto opýtal, koľko stojí auto. Ojazdenú felíciu kúpite za tri stovky, zatiaľ čo Lamborgini vás bude stáť x tisíc. A s videom je to tak isto. Na čom záleží ? 


Dĺžka:

Cez všeobecnú predstavu prichádzame s prekvapivým faktom - pri krátkych videách na dĺžke až tak nezáleží. Samozrejme, že hodinový dokument, ktorý je kvalitatívne zrovnateľný s 3 minútovým aftermovie bude drahší, ale 30 sekundová špičková reklama pravdepodobne trumfne obe. 

V prvom rade totiž záleží na kvalite a náročností produkcie.


Technické spracovanie:

Môžete si zvoliť medzi animáciou, kamerou alebo kombináciou týchto dvoch spôsobov. Všetky majú svoje pre a proti a znovu sa nedá jednoznačne povedať, že jeden je lacnejší než druhý. Pri animácii záleží na požiadavkách klienta a náročnosti prevedenia (2D vs. 3D animácie), pri natáčaní zase na kvalite a cene hercov, dablérov, použitej techniky na natáčanie ... 


Použité technológie:

Pokojne môžete použiť svoj smartphone. Alebo zvolíte FullHD/4K kameru, profesionálne nasvietenie a kvalitný zvuk. Je asi zrejmé, že výsledok bude bude o niekoľko stupňov lepší, pokiaľ sa video natočí pomocou profesionálnej techniky. Voľba je len a len na vás a vašich očakávaniach. 


Investícia do kvality:

Medzi ďalšie aspekty, ktoré ovplyvnia výslednú cenu videa, patrí napríklad voľba priestorov, cena prenájmu ateliéru, lokácia a hudba v pozadí (song od Madonny asi nebude z najlacnejších).  Predovšetkým však záleží na skúsenostiach a šikovnosti.

Klienti sa často nechajú zlákať nízkou cenou videa a vyberú si pre natáčanie videa neskúseného študenta, ktorý s videoprodukciou práve začína a snaží sa získať svoje prvé zákazky. To nutne neznamená, že sa výsledok nepodarí, ale u zabehnutých produkcií je predsa len vyššia záruka, že video splní vaše očakávania. 

Pretože natáčanie videa je naozaj veľmi individuálna záležitosť, rozhodli sme sa vám nechať odkaz v ktorom nájdete jednotlivo popísané kroky videa a tiež podrobný rozpočet. Sme presvedčený, že toto je najlepšia cesta, ako dať klientom odpoveď na otázku "Koľko stojí video?"